Res Factum w Miedziance – można już kupować bilety!

W Miedziance będziemy gościć Mariusza Szczygła z zespołem Res Factum.

Spektakl odbędzie się w hali fabrycznej w Miedziance, w sobotę 25 sierpnia. Są już bilety! Można je kupić pod tym linkiem:

https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/miedzianka-fest/

A teraz o Res Factum: Projekt Prawda muzycznie.

Mariusz Szczygieł to reporter od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor m.in. bestsellerowych książek „Gottland” i „Zrób sobie raj”.
Pierwsza z nich zdobyła Europejską Nagrodę Literacką 2009 oraz Nike Czytelników 2007; została także książką roku Warszawskiej Premiery Literackiej. Jego książki wydawane są w trzynastu krajach. Jest także autorem antologii polskiego reportażu po 1989 roku „20. 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła” i dwutomowej antologii polskiego reportażu „100/XX”. Za reportaż „Śliczny i posłuszny” w „Dużym Formacie” otrzymał Nagrodę Andrzeja Woyciechowskiego 2013; Nagrodę Mediator 2013. Dziennikarz Roku 2013 – pierwsze miejsce w konkursie Grand Press. W latach 1995-2001 prowadził pierwszy w historii polskiej telewizji talk-show „Na każdy temat”. Współzałożyciel Instytutu Reportażu i wydawnictwa Dowody na istnienie.

🎶 Res Factum! to Nina Nu – śpiewaczka, intuicjonistka, członkini kolektywu improwizatorskiego Grupa Ludzi, jej głos można też usłyszeć w bajkach, które dubbinguje; Marcin Krzyżanowski – wiolonczelista, kompozytor, performer, teoretyk nowej sztuki; Tadeusz Sudnik – muzyk, kompozytor, jazzman, realizator dźwięku, twórca spektakli multimedialnych.

🎵 „Projekt: prawda muzycznie” to efekt spotkania trojga muzyków z Mariuszem Szczygłem. Słowa spotykają się z dźwiękiem kreowanym na żywo, nie są to jednak słowa piosenek – to miniatury reporterskie z książki „Projekt: prawda”.