Goście i wydawnictwa współorganizujące festiwal

W tym roku znowu są z nami:
Wydawnictwo Agora
Wydawnictwo Czarne
Wydawnictwo Dowody na Istnienie
Wydawnictwo Karakter
Wydawnictwo Literackie
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Wydawnictwo Poznańskie

Hasło tegorocznej edycji festiwalu to BYŁO-NIE-BYŁO.
MiedziankaFest to spotkania autorskie, wykłady, warsztaty i wydarzenia terenowe. Zaczynamy w piątek po południu.
Prawdy (o) reportażu poszuka Przemysław Czapliński.
Jarosław Mikołajewski opowie o pisaniu z obsesji, Olga Wiechnik i Adam Bodnar będą rozmawiać o polskiej herstorii. Jacek Dukaj poszuka odpowiedzi na pytanie o to, co będzie po piśmie, a Piotr Rypson przeanalizuje, czy to sztuka być Polakiem.
Magdalena Grzebałkowska zastanowi się, czego reporterce nie wolno, a Agata Romaniuk opowie o tym, jak to jest być badaczką, reporterką, kobietą w Omanie.
Dorota Brauntsch opowie o bezdomności domów, Maciej Wesołowski o krainie Marqueza. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem odbędzie się pod hasłem „pamiętam czy »pamiętam«?”.
Kamil Bałuk zrelacjonuje, o co chodzi w holenderskich sporach o samolot MH17, Srebrenicę, świętego Mikołaja i prostytutki.
Małgorzata Rejmer opowie o Albanii w błocie historii, a Filip Springer o poszukiwaniu Jante i szaleństwie Aksela Sandemosego.
Andrzej Muszyński usiądzie na miedzy prawdy i zmyślenia. Biuro Rzecznika Prawa Obywatelskich poprowadzi warsztaty z niewykluczającego języka.
Będzie też można wziąć udział w warsztatach umierania prowadzonych przez Katarzynę Boni i ćwiczyć rysunek reporterski pod okiem Jakoba Fallinga.
Agnieszka Pajączkowska opowie o Wędrownym Zakładzie Fotograficznym, Katarzyna Jagiełło poprowadzi „Warsztaty z nadziei” na podstawie książki Rebeki Solnit, Klancyk zagra Pawła Goźlińskiego, a Paweł Goźliński opowie o swojej najnowszej książce – „Akan. Między biografią i powieścią”.
Co rano będzie też można ćwiczyć jogę z Martą Weraksą i pójść na spacer z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz.
Spacery z dworca kolejowego w Janowicach poprowadzi Filip Springer, a spacery po Miedziance, której już nie ma – Paweł Nowak.
Zaprosimy Was również na projekcję filmu Judith Röder o znikających miejscach na Dolnym Śląsku.
W hali fabrycznej odbędzie się koncert Michała Zygmunta, a obok Starej Szkoły zagra Henry no Hurry.
Nocą na rynku fragmenty swoich książek przeczytają: Rejmer, Springer, Romaniuk, Grzebałkowska, Brauntsch, Mikołajewski, Bałuk i Muszyński.
MiedziankaFest 2019. 23-25.08.2019, od świtu do zmierzchu.